ЗДО №2, ”Ялинка”, Жашків
Жашківський район, Черкаська область

МАЛЯТКО - ЗДОРОВЯТКО


       Значну частину  дня сучасні дошкільники проводять у дитячому садку, тож створення в групах здоров’язберігаючого середовища актуальна необхідність.

      Над цією метою працює наш невеличкий колектив, вдосконалюючи відомі здоров’язберігаючі технології, шукаючи ефективні засоби, що мають оздоровчий вплив на дітей.

       Найчастіше педагоги садочка застосовують ті, які не потребують великих матеріальних затрат та спеціальної фахової підготовки, як от пальчикова та дихальна гімнастика, заняття та спортивні розваги на свіжому повітрі, екскурсії, цільові прогулянки, пішохідні переходи, загартування.

         Збереження  здоров’я  дошкільників  неможливе без дотримання відповідного режиму харчування, як у домашніх умовах так і в дитсадку діти повинні харчуватися повноцінно і збалансовано.

         Формування в дітей  культурно – гігієнічних навичок – чи не найголовніша умова профілактики захворювань.

          Педагоги нашої установи вчать дітей розрізняти, що корисно, а що шкідливо для їх організму. Робота з цього питання ведеться для того, щоб звичкою дитини стали уміння доглядати за власним тілом та одягом, особистими речами, культурно поводитися за столом під час вживання їжі тощо.

          Фізичне  і психічне  здоров’я  дитини це  невід’ємна складова. Психологічне  здоров’я дошкільника  забезпечує повноцінний інтелектуальний, емоційно – вольовий комунікативний, духовно-моральний  розвиток її особистості. Без розвитку емоційної культури дитини, дотримання психогігієнічних вимог дуже важко підтримувати належний стан здоров’я дошкільника.

          За нашими багаторічними спостереженнями відомо, що в дитини в дошкільному віці існує пряма залежність пізнавальної активності,  спілкування з однолітками та дорослими від її фізичного стану.

         Для формування фізично та психічно здорової дитини важливо, щоб не тільки в дошкільному закладі, а і вдома в сім’ї у дитини  було емоційне благополуччя.

           Взаємини з батьками – це для дитини перша і чи не єдина сходинка у складний і захоплюючий сучасний світ комунікації.

          Наші вихователі творчо і плідно підходять до вирішення цієї проблеми накопичуючи досвід та матеріали для співпраці з батьками для формування фізично і психічно  стійкої особистості.

 

Логін: *

Пароль: *